تازه ها
امروز : دوشنبه، 10 بهمن 1401

پیام همزمانی سفر نتانیاهو به ریاض و شلیک موشک قدس به آرامکو

تاریخ : 11 دی 1348, 03:30 نویسنده : پایگاه اطلاع رسانی جمعیت بازدیدها : 333 نظرات : 0 موضوع : اخبار شورای مقاومت اسلامی / اخبار ایران و جهان

روز دوشنبه بود که رسانه‌های صهیونیستی تأیید کردند «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم با سفر با عربستان سعودی با «محمد بن سلمان» ولی‌عهد آن دیدار کرده است.
اما خبر دیگری که دیروز در صدر رسانه‌ها قرار گرفت هدف گرفته شدن تأسیسات نفتی «آرامکو» در جده با موشک «قدس ۲» ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بود.
شبکه «المیادین» در گزارشی به پیام‌های همزمانی این دو موضوع، راه افتادن ماشین عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، شکست‌های ائتلاف سعودی در یمن و ایستادگی محور مقاومت از ایران تا یمن و لبنان و یمن پرداخت.
تغییر موازنه قدرت با موشک قدس ۲
در همین ارتباط «محمد برکه» رئیس کمیته پیگیری امور فلسطینی‌‌ها در اراضی اشغالی ۱۹۴۸ به المیادین گفت: نتانیاهو با این اقدام و پس از توافق سازش با امارات و بحرین قصد برگرداندن ورق‌های منطقه‌ای به شکل عمیقتر را دارد؛ روابط اسرائیلی-آمریکایی امروز آغاز نشده، هواپیماهای نتانیاهو مدتی طولانی است که بر فراز عربستان سعودی پرواز می‌کنند.
وی در خصوص شلیک موشک قدس ۲ هم گفت: شلیک موشک قدس ۲ موازنه راهبردی منطقه‌ای را تغییر داد و نام آن بر مرکزیت مسأله فلسطین تاکید می‌کند.
برکه تأکید کرد، همزمانی شلیک موشک قدس ۲ با سفر نتانیاهو به ریاض پیام‌های مهمی دارد.
دولت بایدن و عربستان سعودی
«ابواحمد فؤاد» معاون دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین هم در گفت‌وگو با المیادین اعلام کرد، سفر نتانیاهو به عربستان سعودی غافلگیرانه نبود بلکه تمام مسیر عادی‌سازی روابط با تل‌آویو با موافقت ریاض انجام شد و ریاض دستورات را از واشنگتن دریافت می‌کرد.
وی تأکید کرد، عربستان سعودی نقش تکمیل مسیر عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را در راستای دستورات دولت آمریکا ایفا می‌کند.
فواد افزود، آمریکایی که جنایاتش تمام جهان را در برگرفته در حال عقبگرد است؛ دولت «جو بایدن» نیز به منظور دستیابی به پول عربستان سعودی در مسأله حقوق بشر از این کشور باج‌خواهی خواهد کرد.
وی ادامه داد، ملت یمن در حالت دفاع در مقابله با بسیاری از کشورهای متجاوز با حمایت آمریکا قرار دارد و بهای موافقت با مسأله فلسطین و مقاومت در برابر واشنگتن و تل‌آویو را می‌پردازد.

منبع: خبرگزاری قدسنا