تازه ها
امروز : دوشنبه، 10 بهمن 1401

گزیده از سخنان سید حسن نصرالله بمناسبت چهلمین سالگرد تاسیس حزب الله

تاریخ : 11 دی 1348, 03:30 نویسنده : پایگاه اطلاع رسانی جمعیت بازدیدها : 148 نظرات : 0 موضوع : اخبار داخلی / اخبار ایران و جهانبخش های از صحبت های سید حسن نصرالله :

🔴به جهان و همه در لبنان، منطقه و جهان تأکید می‌کنیم که مسیر جهادی ما، یکی از مهمترین نتایج جهاد امام موسی صدر است.

🔴ارتباط عمیقی بین فعالیت مقاومت پیش از سال ۱۹۸۲ و ما بعد آن وجود دارد و از جنبشها، احزاب، علما و رهبران فکری، جهادی و میدانی قدردانی می‌کنیم. به الهام بخش بزرگ، هدایتگر اعظم، و موسس نهضت و روح انقلاب در این عصر حضرت امام سید روح الله موسوی خمینی اشاره می‌نماییم.

🔴طی ۴۰ سال گذشته روابط مستحکمی با گروههای مقاومت فلسطین برقرار کردیم و به این مسئله ادامه خواهیم داد. لذا همه باید به انقلاب مردم فلسطین کمک کنند

🔴پیروزی سال ۲۰۰۰، به پروژه اسرائیل بزرگ پایان بخشید و ارتش غیر قابل شکست را سرنگون کرد

🔴سوریه بخش مهمی از محور مقاومت است و  کشوری است که در برابر اسرائیل تسلیم نشد. روز به روز، درستی تصمیم ما برای رفتن به آن، مشخص شد.

🔴ما در پی جنگ داخلی نیستیم. البته برخی هستند که به دنبال جنگ داخلی در لبنان هستند

🔴تلاش برای آزادی اراضی اشغالی لبنان، یک مسئولیت ملی است. مسئولیت ما در مرحله آینده، تثبیت معادلات بازدارندگی است. تهدیدهای اسرائیل هم درباره تعیین مرزهای دریایی، هیچ ارزشی ندارد.


🔴امروز یک دختر جوان لبنانی دیگر هم از مصاف با شطرنج باز اسرائیلی در جشنواره ابوظبی انصراف داد. ما به این جوانان افتخار می‌کنیم و روی آنها بسیار حساب باز کرده ایم.

🔴در پایان هم باید از برادران سوری و مسئولان جمهوری اسلامی تشکر کنم که سی ۴۰ سال از ما حمایت کردند؛ به ویژه از برادران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از روز نخست، در اردوگاهها در کنار ما بودند.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین
استان خوزستان