تازه ها
امروز : دوشنبه، 10 بهمن 1401

۶۰ گروه جهادی در منطقه منبع آب اهواز فعالیت دارند

تاریخ : 11 دی 1348, 03:30 نویسنده : پایگاه اطلاع رسانی جمعیت بازدیدها : 343 نظرات : 0 موضوع : اخبار استان خوزستان

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر استان خوزستان:

۶۰ گروه جهادی در منطقه منبع آب اهواز فعالیت دارند


سردار حسن شاهوار پور عصر امروز در آئین افتتاح اقدامات قرارگاه نبی اکرم (ص) سپاه حضرت ولی عصر استان خوزستان در منبع آب اهواز اظهار کرد: امروز در منطقه محروم منبع آب واقع در شرق اهواز با همت گروه‌های جهادی و پشتیبانی استانداری، خیران و صنایع فولاد، یک کار جمعی برای اشتغالزایی خانواده‌های محروم به خصوص خانواده‌های بی سرپرست انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه مناطق حاشیه اهواز نارسایی‌های بسیاری دارند که نیازمند همکاری و همیاری بیشتری هستند، افزود: این عزم وجود دارد که خدماتی در حد حداقلی برای مردم داشته باشیم و نماینده ولی فقیه در استان پرچمدار این حرکت است.

سردار شاهوار پور بیان کرد: کسانی که مسئولیت دارند باید برای ارائه خدمات به این مناطق پیشتاز باشند. یعنی شهرداری، برق، آب و فاضلاب و دیگر مسئولان باید در این زمینه همراهی و همکاری اولیه را داشته باشند؛ هرچند که این منطقه مشکلات زیرساختی دارد و برخی خانه‌ها نیازمند بازسازی و برخی دیگر هم نیازمند جابجایی کامل هستند.فرمانده سپاه حضرت ولی عصر استان خوزستان گفت: ۶۰ گروه جهادی پاسداران و بسیجیان ساماندهی شده‌اند و در کنار تیم‌های طلاب داوطلب در این منطقه حاضر می‌شوند؛ تلاش شده که برنامه‌های انجام شده را تا پنجم آذر در این منطقه به اتمام برسانیم.

سردار شاهوار پور با اشاره به اینکه خدمات رسانی سپاه از گستره شمال تا جنوب استان ادامه دارد، گفت: مرکز خوداشتغالی در منطقه منبع آب می‌تواند کمک معیشتی برای خانواده‌ها باشد؛ یکی از محورهای فعالیت پخت نان است که طی دو شیفت توسط بانوان در حال انجام است. تعمیر و بازسازی ۲۰۰ واحد مسکونی این منطقه نیز در دستور کار قرار دارد؛ این حرکت خوب در این منطقه نیز مثل دیگر مناطق حاشیه با همت بسیجیان به ویژه گروه‌های جهادی انجام می‌دهیم ولی درخواست داریم که خیران نیز همراهی بیشتری داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در زمینه ایجاد مراکز اشتغالزایی بیشتر برای خانواده‌های محروم در مناطق حاشیه نیز همچنان برنامه داریم، گفت: در زمینه کمک‌های مؤمنانه نیز همکاری خیران خیلی خوب بود و بسته‌های زیادی در سطح استان توزیع شده و همچنان ادامه دارد.