تازه ها
امروز : دوشنبه، 10 بهمن 1401

صهیونیست‌ها اگر تصمیمی علیه ایران بگیرند، مهلتی برای اقدام ندارند

تاریخ : 11 دی 1348, 03:30 نویسنده : پایگاه اطلاع رسانی جمعیت بازدیدها : 97 نظرات : موضوع : اخبار ایران و جهان


آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور امروز (دوشنبه هفتم شهریور) در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت در سالن اجلاس سران برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دولت،خطاب به مقامات صهیونیستی گفت:
فاصله بین تصمیم و اقدام را ببینید و اگر تصمیم به اقدام علیه ایران بگیرند، شاید مهلتی برای اقدام نداشته باشند و فاصله بین این تصمیم و اقدام نشان می‌دهد که از این رژیم چیزی می‌ماند یا نه؟
رئیس جمهور درباره زیاده‌خواهی رژیم صهیونیستی درباره برنامه‌ هسته‌ای ایران و واکنش جمهوری اسلامی در این زمینه گفت: صنعت و توانایی هسته‌ای حق جمهوری اسلامی و ملت ایران است و بارها هم اعلام کردیم سلاح هسته‌ای در دکترین جمهوری اسلامی جایی ندارد. رهبر معظم انقلاب هم آن را حرام اعلام کردند. دولت و مسئولان هم از نظر شرعی و سیاست خارجی بارها اعلام کردند که سلاح هسته‌ای جایی در سیاست ایران ندارد.

مردم فلسطین ومردم یمن حق خود را می‌گیرند
وی افزود:‌ تاریخی نشان می‌دهد ظلم پایدار نیست ماندگاری ندارد مردم فلسطین و یمن به حقشان خواهند رسید اگر سال‌ها هم طول بکشد حق از بین رفتنی نیست. عصرها و نسل‌ها بگذرد حق مردم فلسطین ضایع شدنی نیست حق مردم یمن هم نمی‌تواند ضایع شود.

از مردم تشکر می‌کنم
وی افزود: از مردم عزیز و صبور که با دولت همراهی کردند تقدیر و تشکر می‌کنم. از مقام معظم رهبری که در این یک سال با رهنمودهایشان دولت را کمک کردند نیز تشکر می‌کنم. همچنین از همه‌ دستگاه‌ها، نهادهای انقلاب اسلامی و اصحاب رسانه که تلاش کردند فعالیت‌های دولت را اعلام کنند و گره‌های ذهنی را باز کنند، تشکر می‌کنم.

مدیریت میدانی
رئیس جمهور با بیان اینکه مدیریت میدانی با مدیریت کارتابلی متفاوت است گفت: فرق می‌کند که انسان پشت میز بنشیند و نشسته مدیریت کند یا اینکه در میدان حضور پیدا کند و وضعیت مردم را ببیند و سخنانشان را از نزدیک بشنود و با آن‌ها از نزدیک آشنا بشود. لذا، در این با مردم بودن و مشکلات آن ها را از نزدیک احساس کردن به عنوان یک اصل و تغییر رویکرد در دولت به حساب می آید.

اصلاح ساختارهای فسادزا در دولت
رئیس جمهور با بیان اینکه سومین رویکرد دولت، فساد ستیزی است، تصریح کرد: هم اصلاح ساختارهای فسادزا و هم افرادی که بخواهند دچار کجی و فساد شوند و با روابط ناسالم و اخذ رشوه بخواهند نظام اداری ما را آلوده کنند. این از تصمیمات جدی دولت که در این راستا، بازرسی ریاست جمهوری فعال شده است. در واقع، هم نظارت های برون سازمانی و هم درون سازمانی فعال شده است.
شکستن حلقه بسته مدیران و جذب نیروهای جوان و کارآمد در داخل کشور را دیگر رویکرد دولت سیزدهم دانست و تصریح کرد: البته این به معنای آن نیست که نباید از افرادی که تاکنون کار کرده اند، استفاده نکرد بلکه باید از هر فردی که بنای کار و تلاش دارد و کارآمد است در همه جا به حساب بیاید. اما اگر فردی روحیه کار و تحول ندارد، جای خود را به افرادی بدهد که این روحیه را دارند.

حرکت جهادی در مسئولان
وی دیگر رویکرد دولت را مسئولیت‌پذیری، تصمیم‌گیری و معطل نکردن شرایط کشور توسط دولت اعلام و تصریح کرد: دولت باید مسئولیت پذیر باشد و مسئولان با حرکت جهادی مسئولیت‌پذیر باشند و تصمیم بگیرند. کشور نیازمند تصمیمات متقن ، قوی و بازکردن گره هاست. اگر قرار باشد اجرای کارها با روحیه مسئولیت پذیری و شجاعت همراه نباشد، مشکل ایجاد می شود. کار باید دقیق شناخته شود، تصمیمات متقن اتخاذ شود و باید به دنبال تصمیمات بود.

گشت ارشاد مدیران
رئیسی در پاسخ به سوالی درباره گشت ارشاد مدیران توضیح داد: گشت ارشاد مدیران را وعده داده بودیم و به آن عمل کردیم؛ گشت ارشاد مدیران زیر نظر بازرسی ریاست جمهوری تشکیل شد و به دستگاه مختلف سرکشی می‌کند؛ در برخی از گزارشات اگر تخلفی محرز شده باشد، مدیرکل و حتی معاون وزیر با آن برخورد شده و تحویل دستگاه‌های قضایی شده است.