تازه ها
امروز : دوشنبه، 10 بهمن 1401

وحشت اسرائیل از انتقام ایران / موساد کدام منطقه را محل احتمالی عملیات ایران می‌داند؟

تاریخ : 11 دی 1348, 03:30 نویسنده : پایگاه اطلاع رسانی جمعیت بازدیدها : 1 157 نظرات : موضوع : اخبار ایران و جهان

بعد از شهادت دکتر محسن فخری‌زاده و با فاش شدن دخالت موساد در این جنایت، احتمال واکنش ایران به این اقدام، بسیاری از مقامات رژیم صهیونیستی را دچار ترس و وحشت کرده است. طبق آخرین گزارش رسانه‌های صهیونیستی، این ترس در دل دولتمردان، مقامات امنیتی و حتی دانشمندان هسته‌ای این رژیم نیز نفوذ کرده است.
گزارش اخیر تایمز اسرائیل به خوبی این وضعیت را نشان می‌دهد. علیرغم دعاوی مختلف این پایگاه خبری صهیونیستی، اما گزارش این وبگاه یک چیز را به خوبی نشان می‌دهد: " مقامات رژیم صهیونیستی در حالت آماده باش هستند".
بر اساس گزارش تایمز اسرائیل مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی به کارکنان و متخصصان هسته‌ای این کشور و فعالان راکتور "دیمونا" (Dimona) هشدار داده و از آنها خواسته بسیار مراقب باشند. طبق برخی گزارش‌ها، مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی رفت و آمد دانشمندان هسته‌ای را تحت نظر دارد و به خصوص از آنها خواسته که مراقب فعالیت خود در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام باشند.
طبق گزارش تایمز و بنا بر ادعای برخی مقامات اسرائیلی، ایران شاید هر لحظه بتواند از طریق فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی برخی از این افراد مرتبط به فعالیت هسته‌ای را در خاک فلسطین اشغالی شناسایی کرده و برای گرفتن انتقام خون شهید فخری زاده علیه‌شان دست به فعالیت بزند.
طبق گزارش تایمزاسرائیل، مقامات امنیتی صهیونیستی بسیار ترسیده‌اند و به همین خاطر فعالیت کارکنان راکتورهای هسته‌ای را محدود کرده اند. این اقدام شامل بسیاری از کارکنان سابق راکتورهای هسته‌ای و مراکز اتمی نیز می‌شود. تایمز اسرائیل مدعی است از نظر برخی مقامات امنیتی احتمال به کارگیری عملیات علیه این افراد بسیار بیشتر است چرا که معمولا کمتر مورد توجه بوده و حلقه امنیتی آنها نیز ضعیف‌تر است.

نقطه‎ای که مقامات موساد را بیش از همه جا ترسانده

با این حال، ترس بزرگتر صهیونیست‌ها نه افراد حاضر در خود اسرائیل بلکه صهیونیست‌هایی است که بیرون مرزهای فلسطین اشغالی زندگی می‌کنند. بر اساس گفته یک مامور امنیتی اسرائیلی، حضور صهیونیست‌ها در کشورهای گرجستان، آذربایجان، ترکیه، کردستان عراق و به خصوص امارات متحده عربی و بحرین بسیار خطرناک است و آنها باید کاملا تحت نظر باشند. ترس موساد این است که این افراد هدف انتقام ایران قرار بگیرند.
طبق ادعای تایمز اسرائیل، نقطه ضعف سیستم امنیتی رژیم صهیونیستی نه داخل مرزهای فلسطین اشغالی بلکه بیرون آن است. طبق گفته یک مامور ارشد امنیتی، بعید است ایران از طریق جنگ مستقیم یا قتل و ربایش یک فرد در داخل مرزهای فلسطین اشغالی دست به یک عملیات انتقام گیرانه بزند اما انتقام از اسرائیلی‌های خارج نشین آسان‌تر است.
نیروهای امنیتی صهیونیست، به خصوص در مورد امارات متحده عربی نگران هستند. طبق ادعای تایمز اسرائیل، حدود 25 هزار صهیونیست در دوبی و مناطق اطرافش ساکن هستند. از طرف دیگر، امارات همسایه ایران است و ایران تسلط استراتژیک بر آن دارد. یک مامور امنیتی اسرائیلی این وضعیت را "کابوس‌بار" توصیف کرده و از دولت اسرائیل خواسته در اسرع وقت مقدمات بازگشت و یا حمایت دولت امارات از اسرائیلی‌های حاضر در امارات را فراهم کند.

لایه‌های ترس در دل رژیم صهیونیستی

گزارش تایمز اسرائیل نشان می‌دهد که مقامات رژیم صهیونیستی علی‌رغم ادعایشان، خود پذیرفته‌اند که مسئول شهادت دکتر محسن فخری زاده هستند و حالا سعی دارند از طریق ایجاد لایه‌های امنیتی مختلف از واکنش احتمالی ایران فرار کنند.
در طول این چند روز، مقامات صهیونیستی جلسات متعددی برگزار کرده وبه خصوص شهر تل آویو کاملا فضای امنیتی به خود گرفته است. این در حالی است که جنجال انحلال پارلمان، مخالفان بنی گانتز (رهبر اپوزیسیون و مخالف سرسخت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی) و تظاهرات و اعتراضات خیابانی باعث به هم خوردن اوضاع و افزایش تنش در اسرائیل شده و هر لحظه می‌تواند وضعیت را برای نتانیاهو و دولتش دشوارتر از دیروز کند.
در کنار این اخبار، نشر خبر پرواز پهپاد حزب الله بر فراز منطقه الجلیل و ترور یک مقام صهیونیستی در داخل مرز فلسطین اشغالی نیز باعث افزایش ترس اسرائیل و امنیتی شدن بیشتر رژیم صهیونیستی شده است.